StarStarStarStarStar

Ratko apartamentai

Location Tivatas, Juodkalnija - Kroatija

Vacation type Poilsinė kelionė

Novaturas

nuo 355 Eur / asmeniui

Tikrinti kainą

Privalumai

Vieta

Atstumas iki kurorto centro yra apie 5 km (Budvos)

Atstumas iki oro uosto yra apie 25 km (Tivato)

 Viešbutį nuo paplūdimio skiria pėsčiųjų alėja

 Atvykimo ir išvykimo dieną autobusas neprivažiuoja prie viešbučio, svečiams reikia eiti pėsčiomis (50 m)

Atstumas iki žvyro- uolėto paplūdimio yra apie 150 m

Viešbutis

Skalbimo paslaugos (mokama)

Automobilių stovėjimo aikštelė

Lagaminų saugojimo kambarys

Gultai paplūdimyje (mokama)

Skėčiai nuo saulės paplūdimyje (mokama)

Apartamentų kategorija šalyje – 3*

Bevielis internetas

Kompleksą sudaro 2 pastatai

Apartamentų skaičius – 9

Vaikams

Lovelės kūdikiams (pagal atskirą užklausimą)

Maitinimas

Galimi maitinimo tipai: Be maitinimo

Pastabos

Kurorto mokesčiai mokami atvykus

Maistas ir gėrimai viešbučio restoranuose, kavinėse ir baruose, išvardintuose viešbučio aprašyme, yra tiekiami viešbučio administracijos nustatyta tvarka ir yra mokami priklausomai nuo užsisakyto maitinimo tipo

Viešbučio aprašyme pateikta informacija bei viešbučio teikiamų paslaugų sąrašas, laikas ir jų kainoraštis gali keistis

Informacija apie kelionę

Ekskursijos

Parsivežkite iš atostogų nepamirštamų įspūdžių.


Atraskite Juodkalniją

 • Visa diena
 • Pažintinė

Iš arti susipažinsite su Juodkalnija, kontrastų kupina šalimi, audringa jos istorija ir nepamirštamais gamtos stebuklais. Aplankysite pakrantėje įsikūrusio Kotoro senamiestį. Viduržemio jūros uosto senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą, o miestas garsėja giliomis žvejų ir jūreivystės tradicijomis. Trumpai atsikvėpę, Lovčeno kalno serpantinais keliausite į Juodkalnijos širdį. Kelionė tikrai neprailgs – iš daugiau nei 1 000 metrų aukščio atsiversianti Kotoro įlankos panorama nepaliks abejingų. Trumpam stabtelsite Bukovicoje, kaimelyje, kuriame įsikūręs ir seniausias juodkalniečių restoranas. Jame galėsite paragauti žymiojo, ypatingai rūkyto kumpio pršut, namie spausto njeguski sūrio ir atsigaivinti taure naminio medaus vyno. Vėliau laukia kelionė į Lipskos urvą. Šis urvas yra vienas seniausiai egzistuojančių urvų visoje Juodkalnijoje. Čia ne tik pamatysite visą požemių grožį, bet ir patirsite nepaprastų nuotykių. Ilgu tuneliu nusileisite į požeminį pasaulį. Perėję Nagush salę panirsite į tamsą, bet pamatysite pačius gražiausius stalaktitus. Lyjant lietui, viename urvo vandens baseinų galima stebėti šniokščiantį krioklį. Į viešbutį grįšite grožėdamiesi kvapą gniaužiančia pietine Juodkalnijos pakrante.

Pasiimti: patogią avalynę, fotoaparatą, šiltų drabužių, vandens, galvos apdangalą.

Data: suderinama atvykus


Škoderio ežeras

 • Visa diena
 • Poilsinė

Škoderio ežeras – didžiausias Balkanų pusiasalio vandens telkinys. Ežeras dėl itin turtingos augmenijos ir gyvūnų įvairovės įtrauktas į UNESCO nacionalinio paveldo sąrašą. Kol jūsų laivas skros ežero bangas, galėsite grožėtis daugybe įspūdingų salų ir įlankų. Prisišvartuosite privačiame paplūdimyje (poilsiavietėje). Ypatingoje aplinkoje bus patiektos ežere sugautos žuvys. Papietavę galėsite pasidžiaugti saulės voniomis ir išsimaudyti. Laivu grįšite į tą pačią vietą, iš kurios išplaukėte.

Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, rankšluostį, maudymosi kostiumą.

Data: suderinama atvykus


Pažintis su Albanija

 • Visa diena
 • Pažintinė

Susipažinkite su šalimi, kuri tik atsiveria pasauliui! Bent dalį jos mįslės įminkite vos atvykę – mažuose pasienio kaimeliuose gyvena tikrieji albanai. Tai šalis, kuriai pavyko išsaugoti patriarchalinį gyvenimo būdą, unikalią architektūrą ir, žinoma, savitą kultūrą. Kad jau pasiekėte Albaniją, praneš musulmonų kaimus supančios alyvmedžių giraitės ir Bojanos upė, žyminti natūralią Juodkalnijos ir Albanijos sieną. Čia pat, pasienyje, atsiveria daugybės istorijų apipinto Škoderio miesto vaizdai. Jame ir pradėsite pažintį su Albanija. Atvykę į Škoderį paragausite žymiojo albanų konjako (Skenderbeu), aplankysite didžiausią Balkanuose Šv. Stepono katedrą (1858 m.). Taip pat jūsų laukia didžiausia šalyje – Ebu Beker – mečetė. Po ekskursijos bus šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti, o atsikvėpę vėl leisitės į kelią. Kitas kelionės tikslas – Ulcinis. Juodkalnijos pietuose įsikūrusiame pajūrio mieste viduramžiais glausdavosi piratai. Be to, kai kurių istorikų teigimu, rašytojas Miguelis de Cervantesas didžiąją dalį savo šedevro „Don Kichotas“ parašė būtent Ulcinyje, kuriame buvo kalinamas. Vėliau spalvingąja pakrante grįšite į viešbučius.

Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, pasą.

Data: suderinama atvykus


Adrijos perlas

 • Pusė dienos
 • Pažintinė

Saulėtoje Adrijos pakrantėje slepiasi daug mažų įlankų, tačiau labiausiai turistus masinantis Adrijos jūros perlas - Kotoro įlanka. Tivato miestelyje pasivaikščiosite po uostą vadinamą „Porto Montenegro“ kuris dabar mažai kuo skiriasi nuo Monako. Iš Tivato plauksime laiveliu aplankyti Uolų Dievo motinos salelę. Pasak legendos šią salą sukrovę jūreiviai. Toliau Jūsų laukia pažintis su viduramžiais statytu Perasto miesteliu, kuris tarsi atskeltas Venecijos gabalėlis prikabintas aukštuose Juodkalnijos kalnuose. Aplankysite pakrantėje įsikūrusio Kotoro senamiestį. Viduržemio jūros uosto senamiestis įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą.

Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę.

Data: suderinama atvykus


Juodkalnijos kanjonai

 • Viena diena
 • Pažintinė

Taros upės kanjonas, vienas iš įspūdingiausių Europos kanjonų, kurį suformavo erozijos procesai. Kanjono gylis siekia iki 1300 m. Taros upės kanjonas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Kanjonas plyti Juodkalnijos šiaurinėje dalyje, Durmitoro nacionalinio parko ribose. Šis parkas driekiasi kalnuotoje vietovėje tarp trijų upių, suformavusių vaizdingus kanjonus. Tad nenuostabu, kad Durmitoro nacionalinis parkas vilioja gamtos ir vaizdingų vietovių mėgėjus. Be Taros upės kanjono, čia galima aplankyti ledyninės kilmės ežerą – vietinių vadinamą „Juoduoju“ir nacionalinį parką Biogradska Gora.

Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę.

Data: suderinama atvykus


Iškyla laivu

 • Viena diena
 • Poilsinė

Saulėtoje Adrijos pakrantėje slepiasi daug mažų įlankų, bet inkarą turėtumėte nuleisti itin romantiškoje Kotoro įlankos dalyje. Būtent čia prasidės laimingos mūsų vasaros vakarėlis dideliems ir mažiems: baltas saulėtas paplūdimys, gaivus šešėlis po medžiais, jūrų gėrybių pietūs su traškia žuvimi, puikus vietos vynas, rami muzika ir dainos, tinginiavimas, daugybė pramogų ir žaidimų. Trumpas poilsis pakrantėje, saulės vonios, gaivios maudynės. Jei norėsite – pasivaikščiojimas po salą ir, galiausiai, romantiška kelionė atgal.

Pasiimti: kremo nuo saulės, galvos apdangalą, fotoaparatą, patogią avalynę, rankšluostį, maudymosi kostiumą.

Data: suderinama atvykus


Naujausią informaciją apie vykdomas ekskursijas suteiks „Novaturo“ atstovai kryptyse informacinių susitikimų metu.

Kurortai

Tivatas

Tivatas įsikūręs pačiame Kotoro įlankos viduryje. Šis miestelis yra pats jauniausias Bokos regione, tačiau jis turistus itin traukia pramogų gausa. Kadangi čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas Porto Montenegras, vasaros sezonas į kurortą privilioja išties daug poilsiautojų. Tarp vertų dėmesio vietos objektų – Gėlių sala (Ostrvo Cvijeća), autentiškas Gornja Lastvos kaimelis, Šv. Nikolo sala ir garsusis Plavi Horizonti paplūdimys. Kurorte vyksta ir svarbūs bei populiarūs kultūros renginiai, pavyzdžiui, Bocarskos olimpiada ir vasaros festivalis (Letnje Feste).

Puiki Tivato geografinė padėtis leidžia džiaugtis kone daugiausia saulėtų dienų iš visų regiono kurortų – čia vasara tęsiasi net 240 dienų per metus, o saulė šviečia lygiai pusę metų. Žiemos sezonas taip pat būna švelnus ir gana šiltas. Įlankoje driekiasi 17 paplūdimių, kurių bendras plotas siekia 31 kv. km. Trys jų – Plavi Horizonti, Almara, Kalardobas – už švarą ir tvarką įvertinti mėlynąja vėliava. Pakrantėje netrūksta barų, restoranų, jėgos aitvarų, burlenčių, baidarių nuomos punktų ir mokyklų bei vaikų žaidimų aikštelių. Šalia populiariausių paplūdimių, tokių kaip Plavi Horizonti, kuris laikomas bene geriausiu visoje Juodkalnijoje, poilsiautojams įrengta dušų. Šio kurorto pakrantėje veiklos ras povandeninės žūklės mėgėjai, paslaptingų urvų tyrinėtojai. Mėgstantiems naktinį gyvenimą ir vakarėlius patariama vykti į Tivato centrą. Kavinės bei barai gal ir neprilygsta Ibisos užeigoms, tačiau vietų pašėlti iki paryčių tikrai yra. Beje, smagių vakarėlių gerbėjus taip pat vilioja netoli esantys Donja Lastvos, Krašičio ir Seljanovo kurortai.


Bečičis

Nedidelio Bečičio kurorto pasididžiavimas – puikus paplūdimys Adrijos jūros pakrantėje. Įdomus faktas, kad prieš 70 metų ši 3 km ilgio smėlio pakrantė buvo pripažinta pačia geriausia Europoje. Nors vėliau jokių oficialių apdovanojimų pelnyti nepavyko, ir be jų Bečičį mėgsta tiek paprasti keliautojai, tiek pasaulinio lygio žvaigždžės, pavyzdžiui, Madonna ar Angelina Jolie. Kurorte ir net dalyje plataus paplūdimio įkurta nemažai puikių viešbučių, puikiai išplėtota vandens pramogų infrastruktūra, veikia barų, kavinių, suvenyrų ir kitų malonių smulkmenų parduotuvių. Labai ramaus poilsio čia verčiau nesitikėti. Bet ir aktyvaus poilsio mėgėjams Bečičis nėra pats geriausias pasirinkimas. Šis nedidelis ir jaukus kurortas geriausiai patenkins saulės vonias ir maudynes itin skaidriame vandenyje mėgstančių poilsiautojų lūkesčius. Visai netoli, vos už kelių kilometrų, daugiau pramogų atostogautojams siūlo Juodkalnijos pasididžiavimas – Budva, kuri iš Bečičio greitai pasiekiama pėsčiomis. Šis istorinis miestelis yra XV a. venecijiečių palikimas, kartais pavadinamas mažuoju Dubrovniku, nes taip pat turi tvirtovę, kuri laikoma miestu mieste. Bečičio paplūdimiuose pailsėję svečiai į Budvą gali nukeliauti ir ieškodami daugiau parduotuvių ar panorę pamatyti siautulingą naktinį Juodkalnijos gyvenimą.


Budva

Budva turistus traukia dėl dviejų skirtingų priežasčių – autentiško senamiesčio ir pašėlusio naktinio gyvenimo, kuriame karaliauja ritminga šokių muzika. Beje, net ir paplūdimius Budvoje bent kartą per metus okupuoja festivalių dalyviai, tad ramybės šiame kurorte geriau nė neieškoti. Šį miestą taip pat mėgsta turtingesni keliautojai iš Rusijos bei Ukrainos, tad čia galima išvysti itin prabangių automobilių ir dar ištaigingesnių jachtų. Pastarosios švartuojamos prie pat istorinio senamiesčio, įsikūrusio iškyšulyje. Budvos senamiestis – tarsi dar vienas miestas mieste, primenantis garsųjį Dubrovniką Kroatijoje. Nors jis stipriai nukentėjo nuo 1979 m. įvykusio žemės drebėjimo, vietiniai paveldą itin tiksliai atstatė, atiduodami duoklę venecijiečių palikimui, Renesanso epochai. Siauros gatvelės, net keturios bažnyčios, miesto muziejus, restoranai, barai ir suvenyrų parduotuvės čia viešinčius įtraukia ne vienai valandai. Ramiam poilsiui ir saulės vonioms pajūryje galima rinktis vieną iš 17-os Budvos paplūdimių, keturi jų (Queen of Montenegro, Sveti Toma, Time Out Beach, S&I Beach) įvertinti mėlynąja vėliava. Ne visur pakrantę dengia auksinis smėlis, bet prigulti ant pilko, šiek tiek akmenuoto paviršiaus irgi įmanoma. Norintiems daugiau patogumo siūloma išsinuomoti gultų ir skėčių. Garsiausias ir didžiausias Budvos paplūdimys Jaz nuo senamiesčio nutolęs apie porą kilometrų. Bendra pakrantės juosta šiame kurorte siekia 21 km. Muzika ir ritmas joje skamba ir dienomis, ir jau sutemus. Pačiame kurorte, pagrindinėje gatvėje, daugelis barų ir restoranų dirba iki 1 val. nakties, bet dalis tik tada ir atveria duris lankytojams. Sutemus gatvėse šurmuliuoja aktyvūs šių klubų klientų medžiotojai, siūlantys ir nemokamų gėrimų, šokėjos ir, žinoma, į Budvą atvykę poilsiautojai.


Ulcinj

Piečiausioje Juodkalnijos dalyje įsikūręs Ulcinis yra unikalus kurortas, persmelktas Rytų dvasios. Du trečdalius gyventojų sudaro musulmonai (dauguma jų – albanai), o vasarą paplūdimius užplūsta Albanijos ir Kosovo gyventojai. Tokio populiarumo priežastis ta, kad šių šalių religija ir kultūra panaši, bet poilsio infrastruktūra Juodkalnijoje kur kas geriau išplėtota nei kaimynėje Albanijoje. Ulcinyje daugybė rytietiškų simbolių: mečetės su elegantiškais minaretais, triukšmingi turgeliai, kebabų pardavėjai visame mieste ir prie Mažojo paplūdimio (Mala Plaža).
Kiek toliau nuo jūros ir senamiesčio Ulcinyje veikia kelios didesnės turgavietės. Labiausiai rekomenduojama aplankyti būtent šviežio maisto prekyvietę, drabužių ir įvairių smulkmenų prekybos dalis mažiau įdomi. Daugiausia liaupsių šiame kurorte sulaukia tos kavinės ir restoranai, kurie patiekia ne tik vietos daržovių, bet ir jūrų gėrybių, o kelios užeigos, pavyzdžiui, „Antigona“ ir „Teuta“, svečiams gali pasiūlyti dar ir puikią atsiveriančią panoramą.
Unikali Ulcinio architektūra – žavi, tačiau tikroji kurorto žvaigždė yra paplūdimiai, kurių bendras ilgis siekia net 18 km. Pačiame mieste yra Mažasis, o daugiausia žmonių pritraukia Didysis paplūdimys, įvertintas 6 mėlynosiomis vėliavomis. Didysis paplūdimys pakrante driekiasi beveik 13 km, jo plotis – 60 m. Vienu metu čia gali tilpti net 150 tūkst. žmonių. Paplūdimiai išsiskiria ne tik smulkiu smėliu, bet ir puikiu krantu, tad čia be didesnių pavojų gali maudytis ir vaikai. Šiame kurorte yra moterų paplūdimys, garsėjantis natūralių šaltinių gydomuoju vandeniu. Vyrams į jį eiti griežtai draudžiama. Paplūdimiuose gausu vandens pramogų, įrangos nuomos punktų, nardymo centrų. Būtent Ulcinio pakrantėse vanduo yra skaidriausias Juodkalnijoje. Jei kyla noras pasižvalgyti po apylinkes, siūloma sėsti į automobilį ir nuvykti prie itin skaidraus vandens Šaško ežero bei Bojanos upės žiočių. Šioje vietoje reikėtų elgtis apdairiai, nes kitoje upės ir nedidelės žiočių salos pusėje – jau Albanija.


Petrovacas

Nedidelis jaukus miestelis, kuriame dar romėnai statė sau poilsio vilas, dabar vilioja atostogauti šeimas. Puikūs vaizdai pakrantėje, apsuptoje senų pušų ir palmių, leidžia mėgautis ramybe. Čia – saugūs paplūdimiai, netriukšmingas naktinis gyvenimas ir įkandamos kainos. Yra ir istorijos paveldo. Įspūdingiausias miestelio statinys – venecijiečių XVI a. pastatytas fortas, kuris pagrindinį paplūdimį atskiria nuo Adrijos jūros. Tiesa, liepą ir rugpjūtį, kai suguža turistai, prasibrauti prie jūros įlankoje išties nelengva. Laimė, į pietus driekiasi dar du paplūdimiai, kuriuos nesunku pasiekti pėsčiomis. Arčiau plyti Lučičės pakrantė, apsupta kiparisų ir spalvingų oleandrų žiedų. Jūroje yra pažymėta vieta, iki kurios saugu maudytis ir mažiausiems poilsiautojams, tad šį paplūdimį itin mėgsta šeimos. Dar toliau yra 2,4 km ilgio Buljaricos paplūdimys. Tai beveik laukinis gamtos kampelis, todėl čia dažniau užsuka ramybės ieškantys poilsiautojai. Be to, nuo Petrovaco centro iki Buljaricos tereikia paėjėti apie 30 minučių, tad vaikams toloka. Pavargusiems nuo vaikščiojimo siūloma persėsti į kanojas ir palengva irkluojat apžiūrėti visai netoli kranto esančias dvi nedideles uolėtas salas. Vienos jų viršūnę puošia XVI a. pastatyta bažnytėlė. Beje, maršrutas šių salų link driekiasi virš pirmojo Juodkalnijoje povandeninio nacionalinio parko.


Cavtatas

Pavažiavę tik 15 km į pietus nuo Dubrovniko atrasite jaukų kelis tūkstančius gyventojų teturintį pakrantės miestelį – Cavtatą. Tai palyginti mažai turistų sulaukiantis kurortas, kuriame ramūs pušimis apaugę takai ir atokios žydro vandens įlankos privers pamiršti viską. Kaip ir daugelis kitų Kroatijos pakrantės miestelių, Cavtatas įsirėžęs tarp kalnų ir jūros. Gyvenvietė įkurta dar VI a. pr. Kr. Miestas priklausė graikams, vėliau romėnams, per VII a. karus buvo sunaikintas, o atstatytas tik viduramžiais. Dabartinis Cavtatas susiformavo Dubrovniko respublikos laikais – XV a. Dabar tai vienas gražiausių Kroatijos kurortų, puikiai užbaigiantis visos Dalmatijos pakrantės miestų ir miestelių eilę. Ramiame žvejų miestelyje rasite ir viduramžių senamiestį, ir palmėmis nusagstytą pakrantės promenadą, ir jaukių restoranėlių. Tai kurortas vertinantiems ramybę, jaukumą ir norintiems pajusti tikrą gamtos grožį. Kurorte rasite puikų nardymo centrą, galėsite žygiuoti į šalia esančius kalnus, mėgautis ramiais paplūdimiais, pušynais ir puikia jūrų gėrybių virtuve.


Mlinis

Tarp Dubrovniko ir Cavtato esantis Mlinio kurortas dar vadinamas Dubrovniko pakraščiu. 11 km nuo Dubrovniko nutolęs žalias Adrijos jūros kurortas pasižymi sekliomis krištolinio vandens įlankomis, užutėkiais ir jaukiomis pakrantėmis. Per Mlinį teka Zavrelje upė. Miestelyje yra keli parkai, vasarą skleidžiantys aromatingus žiedų kvapus, taip pat daug istorijos ir kultūros paveldo. Tai viena labiausiai išplėtotų turistinių zonų Dubrovniko regione. Labiausiai ji pritaikyta aktyvų laisvalaikį mėgstantiems atostogautojams. Sporto mėgėjai čia galės nardyti, čiuožti vandens slidėmis, važinėti vandens kateriais, buriuoti, sklandyti virš jūros, žaisti paplūdimio tinklinį, tenisą, važinėti dviračiais, žvejoti, žygiuoti į kalnus. Paplūdimyje vanduo skaidrus ir seklus, tad ši vieta puikiai tinka šeimoms su vaikais. Gero maisto bei linksmybių mėgėjams čia irgi nebus nuobodu. Mlinyje yra gerų restoranų, tavernų, kavinių ir naktinių klubų.  

Srebrenas kartu su Mliniu sudaro tarsi vieną kurortą. Iš Srebreno centro iki Mlinio pėsčiomis nukaksite per 10–15 minučių. Vis dėlto Srebrene yra dar daugiau ilgų paplūdimių ir žydrų įlankų. Puikus Srebreno klimatas ir derlingos vietos jau nuo senų laikų traukė Dubrovniko turtuolius statytis vasaros rezidencijas, vilas ir pilis. Daug kas buvo sugriauta per Kroatijos karus, tačiau fantastiška gamta, žydros lagūnos ir puikus klimatas žmones paskatino grįžti. Dabar tai ramus Kroatijos kurortas, apsuptas kalnų ir žydros jūros. Čia taip pat daug vandens sporto pramogų ir žygių takų į kalnus. Linksmybių mėgėjams Srebrene gal ir nebus daug pasirinkimo, tačiau nepamirškite, kad visai netoli pats Dubrovnikas.


Bijela

Pramonės miestas ir uostas, įsikūręs nuostabioje vietoje – Kotoro įlankoje, kurią skalauja Adrijos jūra. Juodkalnija daugelio vadinama Balkanų perlu, o Kotoro įlankoje įsikūrusi Bijela nepaliks abejingų. Mieste galima išsinuomoti jaukiai įrengtų apartamentų, iš kurių atsivers nuostabūs vaizdai į kalnus ir įlanką. Iš Bijelos lengva nukeliauti į unikalią dirbtinę uolienų salą Lady of Rocks, esančią Perasto pakrantėje. Kita lankytina vieta – natūraliai susiformavusi Šv. Jurgio sala, kurioje dar XII a. įsikūrė Šv. Jurgio benediktinų vienuolynas. Turistus vilioja ir Verige paplūdimys su gausybe barų ir restoranų. Ilsintis juose galima gėrėtis nuostabia kalnų panorama. Paplūdimys akmenuotas, tačiau yra ir smėlėtų ruožų. Poilsiautojų patogumui paplūdimyje galima šokinėti į vandenį nuo lieptelių bei molų, kurių čia netrūksta. Norintiems pasigrožėti žydrąja įlanka siūloma leistis į kelionę mažais laiveliais. Iš Bijelos paprasta nukeliauti į žymiuosius kurortus Budvą (45 km) ir Dubrovniką (60 km).


Herceg Novis

Verčiamasi daugiausia turizmu. Veikia jūros purvo gydyklos, mineralinių versmių sanatorijos, pakrantėse driekiasi paplūdimiai. Herceg Novis turi turtingą architektūrą. Svarbiausi miesto objektai yra Forte Mare tvirtovė, pastatyta Bosnijos karaliaus Tvrtko I 1382 m., XIX a. austrų pastatytas laikrodžio bokštas, turkų statytas Kanli bokštas, serbų Šv. Nikolajaus cerkvė bei Belavistos aikštė.Miesto istorija prasideda 1382 m., kuomet pastatyta tvirtovė. Valdant bosniams miestas išsiplėtė. 1482 m. miestą užkariavo osmanai ir išlaikė savo valdžioje iki 1687 m. Trumpam (1538–1539 m.) miestą buvo užėmę ispanai. Vėliau miestas (tada vadintas Kastelnuovu) buvo Venecijos Albanijos dalimi.


Kotoras

Kotoras – jaukus Adrijos jūros pakrantės miestelis, įsikūręs dviejų didžiulių kalnų masyvų – Lovčeno nacionalinio parko ir Orjeno nacionalinio parko – apglėbtoje ir Juodkalnijos arba piečiausiu Europos fjordu vadinamoje Kotoro įlankoje. Miestelis, žinomas dar nuo Romos respublikos laikų, didžiuojasi įstabiu kraštovaizdžiu ir Venecietiškos architektūros palikimu. Uostas garsėja puikiai išsilaikiusiu, viduramžius menančiu senamiesčiu, supamu 4,5 km ilgio venecijiečių statytos gynybinės sienos ir 1979 m. įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kotoras kelionių žurnalo „Lonely Planet“ buvo paskelbtas gražiausiu 2016 m. kelionės miestu. Vienas žymiausių lankytinų objektų –  romaninio stiliaus Šv. Trifono katedra, pastatyta 1666 m. ir atstatyta po 1667 m. Juodkalniją supurčiusio žemės drebėjimo. Kiti lankyti objektai: miesto siena, šv. Luko bažnyčia, centrinis turgus, kačių muziejus. Miestelyje taip pat gausu jaukių parduotuvėlių, kepyklėlių, antikvarinių dirbinių prekyviečių.


Sveti Stefanas

Sveti Stefanas – tai mažas ir jaukus miestelis, tikras Juodkalnijos pasididžiavimas. Šis senas ir daug matęs kurortas įsikūręs nedidelėje Adrijos jūros salelėje, kuri atoslūgio metu virsta pusiasaliu. Dabar ši nerija tarp salos ir sausumos nebėra užliejama, tad Sveti Stefaną lengvai gali aplankyti kiekvienas. Sala yra 12,400 m2 ploto, o pakrantė tęsiasi apie 2 kilometrus. Čia galima rasti nuostabius Sveti Stefano, Miločerio ir Karalienės paplūdimius. Sveti Stefane kadaise gyveno vos 12 žvejų šeimų, vėliau gyventojų skaičius išaugo iki 400. XX a. vid. visi gyventojai buvo iškeldinti ir sala tapo ypatingu, prabanga dvelkiančiu kurortu, kurį pamėgo viso pasaulio garsenybės. Architektūrą miestelyje bandyta išsaugoti, bet pastatų viduje dabar – super modernūs ir prabangūs apartamentai. Sveti Stefanas iki šių dienų yra išlaikęs savitumą, kuris sužavi kiekvieną. Čia vyrauja magiška atmosfera, kur susipina nepakartojamas gamtos grožis, mažytės salelės jaukumas ir saldi prabanga. Visa tai sudaro puikias sąlygas praleisti laiką romantiškai ir solidžiai. Sveti Stefanas – tai idealus pasirinkimas medaus mėnesiui!

Rezultatai Jūsų išvykimui

2 suaugę, 0 vaikų
Info
Neradote tinkamo pasiūlymo?

Jeigu domina pasiūlymas kitomis datomis ar kitam asmenų skaičiui.

Gauti asmeninį pasiūlymą
consultant photo

Turite klausimų?

Neradote tinkamo pasiūlymo arba norite pasitarti? Mielai padėsime!

+370 600 18182Užduok klausimą žinute

Juodkalnija: Pigiausi pasiūlymai


Ratko apartamentai (Tivatas, Juodkalnija - Kroatija)

Tivatas, Juodkalnija - Kroatija

2024 m. liepa - 2024 m. spalis

foodBe maitinimo
gift

Dovana: medicininis kelionės draudimas

Kaina asmeniui nuo

355 EUR / 3 n.


Adrovic apartamentai (Tivatas, Juodkalnija - Kroatija)

Tivatas, Juodkalnija - Kroatija

2024 m. liepa - 2024 m. spalis

foodBe maitinimo
gift

Dovana: medicininis kelionės draudimas

Kaina asmeniui nuo

365 EUR / 3 n.


Vila Lena (Tivatas, Juodkalnija - Kroatija)

Tivatas, Juodkalnija - Kroatija

2024 m. rugpjūtis - 2024 m. spalis

foodBe maitinimo
gift

Dovana: medicininis kelionės draudimas

Kaina asmeniui nuo

369 EUR / 3 n.

Mes dirbame kartu su

NovaturasItakaBTA

Visos teisės saugomos © 2024. Ekspromtu.lt